logo_8.png, 81kB

Novinky 2012

19.12.2012 - Jeden z našich psíkov a to Gliny si už užíva radosti toho pravého nového domova v Maďarsku.

Že má naozaj kopec energie ako správny tibeťák už dokázal aj v šteňacej škôlke s ostatnými psími kamarátmi. Nerobia mu problém ani agiliťácke prekážky, či tunel.

Dashi zostáva ešte pár mesiacov s nami doma, ale jeho nová panička sa už nevie dočkať tých šibalstiev čo mú vraj idú z očiek:)) Dúfame, že po nie veľmi príjemných skúsenostiach s potencionálnymi záujemcami, bude mať Dashi ten najlepší domov, veď každé šteniatko si taký zaslúži!


29.10.2012 - Na nový domov u nás ešte stále čakajú dvaja 6 mesační psíci

Ak si myslíte, že ste pre nich tí praví a máte naozaj seriózny záujem poskytnúť ten pravý domov niektorému z nich, neváhajte nás kontaktovať mailom: tingri@npa.sk, bajsova@mail.t-com.sk alebo telefonicky mobil: 00421 903 519 905 alebo na pevnej linke: 00421 41 421 56 40

Ekadashi E-glin


7 – 10/2012 VÝSTAVNÉ I NEVÝSTAVNÉ PUTOVANIE

I keď sa môže zdať, že veľkú časť našich záujmov tvoria výstavy a nič iné sa u nás nedeje, opak je pravdou. Prešlo veľa času, odohralo sa veľa príjemných vecí, a bohužiaľ niektoré aj tie menej príjemné, ale pekne po poriadku.


30.9.2012 – CAC BRNO

Plný dojmov a pocitov sme sa po výstave vydali na cestu do Brna. Veľmi sme sa tešili na ďalšiu zo šteniatkovských návštev, tentoraz malú Kally (Ekalavya Tingri) a jej rodinku. Po príchode sme stihli aj krátku prechádzku, Kallyopka nám predsa musela ukázať všetky svoje obľúbené miesta, kde sa čo najlepšie, najrýchlejšie a najkvalitnejšie dajú zablatiť packy. Posedenie pri výdatnej večeri s ohníkom v krbe dalo naozaj peknú bodku za vydareným dňom. Ďakujeme Bartošovcom za príjemne strávený čas i nocľah a veľmi sa tešíme na stretnutie s Kally vo výstavnom kruhu!

Výstavisko sme tentoraz mali naozaj čo by kameňom dohodil, asi 20 minút cesty. Stretnutie s priateľmi a opäť výborné výsledky našich chlpáčov s fotkami nájdete v záložke: VÝSTAVY.

Na spiatočnej ceste nás čakala ešte jedna veľmi milá „povinnosť“a tou bola návšteva Ekiho (Ekanath Tingri) a jeho rodinky. Dokonalá Lasyina kópia, ibaže v opačnom pohlaví a tešítko ako vyšité. Opäť príjemné posedenie s Ekanovou rodinkou pri podrobnom opisovaní jeho lotrovín. Niektoré z nich nám Eki za výdatnej asistencie našich chlpáčov stihol aj predviesť. Medzi inými skok do bazéna, preteky a kľučkovanie po záhrade, či preskok ponad všetky kríky naraz. Odchádzali sme veľmi spokojní a to kompletne z celého veľmi vydareného víkendu. Opäť si môžete pozrieť zopár fotografií z návštev našich šteniatok:

Ekalavya Ekalavya Ekalavya
Foto: Ekalavya Tingri

Ekanath Ekanath Ekanath
Ekanath Ekanath Ekanath
Foto: Ekanath Tingri


29.9.2012 – TIBET DOG EUROPE – TULLN – A

Európske výstavy tibetských plemien máme celkom radi. Ak by sme urobili štatistiku úspešnosti našich chlpáčov na nich, myslím, že by bola veľmi pozitívna. Preto sme sa rozhodli ukázať sa i tento rok na TDE v rakúskom Tullne a som veľmi rada, že sa pridali aj niektorí naši odchovanci).

Trošičku chaosu a adrenalínu na začiatku, inak veľmi pekná a vydarená výstava v príjemnej atmosfére. Po dlhej dobe som sa ako handler ocitla v kruhu aj ja a „naše“ lhasáčky i pod mojim trošku nervóznejším vedením ukázali, že sú naozaj šikovné!

Dami (Damayanti Tingri) vyhrala triedu mladých s hodnotením V1, CAJC, po tibetsky aj AWA-SKA MO! Takisto výhrou triedy, v tomto prípade otvorenej, ju nasledovala Gatty (B´Agartha Tingri) ziskom V1, CACA. Jedným okom som stihla sledovať aj vedľajší kruh, kde zároveň behali naši tibeťáci. Výstavná premiéra pre malého Glinyho (E-glin Tingri) dopadla výborne a teda vo forme výhry v triede šteniatok. Glinymu výstavný chaos vôbec neprekážal, správal sa uvoľnene, krásne sa predviedol v pohybe i v postoji a vyslúžil si oprávnene známku VN1. V triede otvorenej už nastúpil náš Akarko (Akar Tingri). Z veľmi vyrovnanej konkurencie piatich naozaj nádherných tibeťákov a k našej obrovskej radosti vyšiel ako víťaz ziskom V1, CACA. Náš biely maco krásne dospieva, je radosť sa na neho v kruhu pozerať a po predvedení lhasáčiek som so zatajeným dychom stihla sledovať jeho „finiš“ a beh pre víťaznú stužku! Sučky otvárala v triede šteniatok malá Lory (Ellora Tingri). Profíčka sa v nej nezaprela a víťazstvo so známkou VN1 nás veľmi potešilo! Zbierku „výborných“ známok ešte dokončila Nya (Caitanya Tingri) v triede mladých a nám nezostávalo nič iné ako v príjemnej spoločnosti priateľov pri kávičke počkať na záverečné súťaže. Naozaj bolo na čo čakať a tentoraz sme si to náležite vychutnali. Do kruhu nastúpili najskôr najkrajší z najmladších účastníkov TDE 2012 – šteniatka. Krásne predvedenie Glinyho i Lory, porada všetkých štyroch rozhodcov a výsledok – náš Gliny sa stáva najkrajším šteniatkom s titulom BIS BABY TDE 2012!!! Samozrejme radosť a slzy v očiach. Pochvaly našich šteniatok od mnohých zúčastnených chovateľov našu radosť iba znásobili!! Medzitým sa už pripravovala do záverečného kruhu ďalšia zástupkyňa nášho tímu, malá Dami, o titul najkrajší mladý jedinec tibetských plemien. Opäť predvedenie a porada medzinárodného rozhodcovského zboru, a užší výber – tibetský teriér a naša Dami!!! Dami nám ukázala že nato proste má!! Svoju cestu za víťazstvom zavŕšila naozaj bravúrne a to ziskom titulu BIS JUNIOR TDE 2012!!!

Pôvodný zámer ísť sa na TDE-čku ukázať teda vyšiel na 100%. Nelietame na mesiac, ani nikde inde vo vesmíre, stojíme nohami pevne na zemi a veľmi sa tešíme! Tešíme sa, že tvrdá práca so šteniatkami prináša svoje ovocie i v takejto forme. Sme šťastní chovatelia a ďakujeme všetkým majiteľom našich šteniatok za výbornú prezentáciu, takisto všetkým, ktorí nám držia palce, prípadne odmenia naše chlpáče potleskom a v neposledom rade poďakovanie patrí celému tímu rozhodcov!

Fotografie a kompletné výsledky z TDE 2012 v záložke: VÝSTAVY

Za krátke video z triedy otvorenej psy ďakujeme pani Viktórii Tóth.


23.9.2012 – CAC ŠPECIÁLNA KLUBOVÁ VÝSTAVA - BARTOŠOVA LEHôTKA

Klubové výstavy od istého času navštevujeme len sporadicky a hlavne kvôli uchovneniu... inak tomu nebolo ani teraz. Nebudem sa vyjadrovať k organizácii...ale výsledky našich chlpáčov boli výborné a zároveň nám pribudli ďalšie chovné zvieratká, z čoho máme veľkú radosť! Z lhasákov chýbala popisná prehliadka Tovinovi (B´A-tho-wa Tingri). Absolvoval ju s výsledkom – chovný! Okrem toho má Tovino i výborné výsledky zdravotných vyšetrení, podotýkam u lhasákov nepovinné, ale podľa nás určite významnejšie ako celá popisná prehliadka: HD A/A, ED 0/0 a očká PRA,CC,LL – negatívne. Ďalším adeptom na popisnú prehliadku bola Dami (Damayanti Tingri), výsledok je taktiež – chovná. Zdravotné vyšetrenia Dami ešte len čakajú. Z tibeťákov sme „popísali“ našu Nyu (Caitanya Tingri) a Lonyho (Cumalon Tingri), obidvaja takisto – chovní a dúfame, že takto dopadnú aj ďalšie vyšetrenia a testy.

Kompletné výstavné výsledky a fotografie nájdete opäť v záložke: VÝSTAVY


13.-16.9.2012 – STRETNUTIE V ORAVSKEJ LESNEJ

Úplne že nevýstavne a úplne že uvoľnene!! V takom duchu sa nieslo stretnutie super ľudí a psíkov, ktoré sme sa prvý raz pokúsili zorganizovať v tak trochu hromadnejšom duchu. Výborná partia ľudí s chlpáčmi a malou oslavou bola naozaj fajn! Užili sme si všetko, čo nám nádherná príroda Oravskej Lesnej ponúkla v podobe výletov a zvyšok sme doplnili vlastnými zásobami na chate v príjemnom teple krbuJ) Myslím, že všetci zúčastnení odchádzali spokojní a stretnutie určite nebolo posledné! Všetkým ďakujem za spoločnosť a darčeky, ale špeciálne poďakovanie za nádhernú TT tortu patrí rodinke Ondrišíkovej!!:)) Pri prezeraní fotografií sa mi veľmi príjemne spomína, však posúďte sami:

FOTKY s názvom - STRETNUTIE V ORAVSKEJ LESNEJ


30.-31.8.2012 – VEĽKÁ GRATULÁCIA

V priebehu dvoch dní oslava na ôsmich miestach!! Prvý rôčik za nami a od nás letí VŠETKO NAJLEPŠIE D-lhasičkám: Dami, Barunka i Sani a C-tibeťákom: Nya, Lony, Bondžo, Khanda a Cini!! Nech ešte dlho robíte radosť vo svojich skvelých rodinkách!!


Foto:


26.8.2012 - CACIB MLADÁ BOLESLAV

Neviem to inak povedať, iba takto: milujem maily od Hanky!!:)) Pri ich čítaní mi od smiechu tečú slzy, hoci viem, že tá chlpáčka je niekedy naozaj na zabitieJ) Dúfam, že to s tou nezbednicou nevzdajú, lebo inak by sme sa takto nikdy nestretli a to by bola naozaj škodaJ) Popri rozprávaní o Khandiných (Ci-ri Khanda Tingri) zbojstvách, grilovaní a prechádzkou s chlpáčmi, sme ich stihli aj riadne vystískať a popri tom i výstavne upraviť. Veď Kšandička mala výstavnú premiéru a to predsa musí vyzerať viac než dobre. Výstavu zvládli obe dámy s prehľadom, krásne sa predviedli, postoj ešte dotrénujú a určite sa vo výstavnom kruhu nestratia!! Hani, máme Vás všetkých radi a ďakujeme že ste!!!

Kompletné výstavné výsledky a fotografie nájdete v záložke: VÝSTAVY a malú fotodokumentáciu z výletu zase tu:Foto:
21.-22.7.2012 CACIB VEĽKÁ IDA

Zopár výstavných putovaní sme sa rozhodli spojiť aj s niečím, pre nás určite veľmi príjemným, a to s výletom a návštevou rodín našich odchovov. Prvý výstavno-návštevný víkend pripadol tentoraz na východ Slovenska a ako prvé „obete“ padli naša lhasáčka Dami (Damayanti Tingri) a tibeťák Bondžo (Cartang Tingri). Takže naštudovať čo je v kúpno-predajných zmluvách, lebo sa k vám rúti sociálka, a ešte že aká.

Po výstavnom dianí, ktorého kompletné výsledky aj s fotografiami nájdete v záložke: VÝSTAVY, sme si pochutili na neskorom obede s Peťom, Vlaďkou a Dami. Len sme sa uistili, že Dami rastie do krásy a robí nám fakt radosť a už sme sa presúvali na ďalšiu košickú zastávku a to k rodine Kalatovičovcov. Tí sa na nás svedomite pripravili, lepší príjem ako Bondžo nemal v ten deň v Košiciach nikto. Škoda len, že si výlet nemohol vychutnať tak ako by chcel, pretože ten nespratný satelit mu bol stále v pätách, alebo skôr na krku. Bondžo si však nenechal pokaziť náladu, veď je to tibeťák a všetko nám poukazoval, kde býva, čo dostáva jesť a samozrejme neskôr na chate aj to, kde sa chodí kúpať, i keď to má zakázané. Jazierko je jazierko a voda táááák lákavá. A že Šírava je na kúpanie super si vyskúšali všetci naši cestovatelia rad za radom: Lasya, Nya a aj Lony sa nechal ukecať. Kalatovičovcom ďakujeme za príjemne strávený víkend!!! Zároveň sľubujeme, že pri budúcej návšteve už nič nezničíme a do povinnej výbavy auta si pribalíme aj vŕtačku, no veď človek nikdy nevie. Veľmi príjemnou bodkou bolo ešte posedenie s rodinou Paločkovcov a Šadym (Archad Tingri ) v Poprade.

Že sme si víkend naozaj užili o tom svedčia aj tieto zábery:

TU FOTKY s názvom: 21.-22.7.2012 CACIB VEĽKÁ IDA


23.7.2012 - Na nový domov u nás ešte čakajú dvaja psíci.

Ekadashi Tingri Ekadashi Tingri Ekadashi Tingri
E-glin Tingri E-glin Tingri E-glin Tingri
Foto: Tomáš Hogh

Ak si myslíte, že ste pre nich tí praví, neváhajte nás kontaktovať e-mailom: tingri@npa.sk alebo telefonicky: 00421 903 519 905, prípadne si prísť pozrieť osobne ako šteniatka rastú. Nezáväzná návšteva je vítaná!


Nové videa šteniatok si môžete pozrieť TU alebo TU

Aktuálna fotogaléria na facebooku.

Šteniatka na výlete - nové foto.

Ako rastieme - nové foto.

Videá šteniatok si môžete pozrieť TU

Ak máte záujem o šteniatko z našej chovnej stanice, neváhajte nás kontaktovať!!

12.7.2012 - E šteniatka

Skoro 3-mesačné šteniatka sú už naozaj veľmi šikovné a niektoré z nich sa snažia ukazovať v nových domovoch všetko, čo sme ich naučili:-)) Či už ukradnúť uterák, vyliať misku s vodou, ochutnať ríbezle či rastlinky na záhradke, ale samozrejme aj pekne cikať na plienku a tí šikovnejší už aj von na trávičku:)) Držíme im palce nech z nich rastú krásni tibeťáci a nech sa s nimi páničkovia nikdy nenudia!!

Ekalavya Tingri Ekanath Tingri Ekanath Tingri Ellora Tingri
Foto: z nových domovů - Ekalavya (1,2), Ekanath (3, 4), Ellora (5)


3.7.2012 - Leto a šteniatka

10 týždňové šteniatka si leto, vodu a slniečko užívajú plnými dúškami. Sú veľmi aktívne, šikovné, učenlivé a niektoré z nich ešte čakajú na tých správnych majiteľov!! Ak máte záujem o šteniatko z našej chovnej stanice, neváhajte nás kontaktovať e-mailom: tingri@npa.sk alebo telefonicky: 00421 903 519 905, prípadne si prísť pozrieť osobne ako šteniatka rastú. Nezáväzná návšteva je vítaná!

E-glin Tingri E-glin Tingri E-glin Tingri
E-glin Tingri
E-glin Tingri E-glin Tingri
Foto: Leto a šteniatka

Aktuálna fotogaléria na facebooku.

Ako rastieme - nové foto.

Video šteniatok si môžete pozrieť TU


1.7.2012 - Všetko najlepšie B-lhasičkám

Krásne druhé narodeniny a všetko najlepšie prajeme našim B-lhasičkám!!! Posielame veľa cmukov na čumáčiky a ten najväčší pridala deťúrencom mamina Rika! Ďakujeme za výbornú starostlivoť o drobcov, no pomaly už dospelákov, robíte nám všetci naozaj veľkú radosť! A ešte jeden špeciálne veľký božtek letí aj za dúhový most....


CAC Klatovy

Za krásne prekvapenie v podobe telefonátu pri ktorom sme si vraj mali sadnúť:-)) ďakujeme manželom Langerovým!! S Barunkou si dnes v Klatovách vybehali ocenenie úplne najvyššie a iba 10-mesačná lhasa slečna sa odteraz môže pýšiť titulmi - V1, CAJC, Junior BOB a BOB!!! Výborne, sme na Vás hrdí a moc Vám držíme palčeky!! Tešíme sa na stretnutie a Barunke samozrejme pusa a packa!

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.


4.6.2012 - "E" šteniatka

Ak máte záujem o šteniatko z našej chovnej stanice, neváhajte nás kontaktovať e-mailom: tingri@npa.sk alebo telefonicky: 00421 903 519 905, prípadne si prísť pozrieť osobne ako šteniatka rastú.
Nezáväzná návšteva je vítaná!

E-glin Tingri Ekadashi Tingri Ekanath Tingri
Foto: psíkovia - E-glin, Ekadashi, Ekanath

Ekalavya Tingri Ellora Tingri
Foto: fenky - Ekalavya, Ellora


22.5.2012 - "E" šteniatka

Zo šteniatok už rastú malí zbojníci a ako by to bolo keby nemali mená:-)) Takže nové fotografie zo života drobcov aj s menami si môžete pozrieť TU.

Video šteniatok si môžete pozrieť TU

Ak máte záujem o šteniatko z našej chovnej stanice, neváhajte nás kontaktovať už teraz!!

Vrh E Tingri Vrh E Tingri Vrh E Tingri Vrh E Tingri Vrh E Tingri


21.5.2012 - Krásne narodeniny "A"čka!

Dnes ubehli presne 3 roky, keď sa to u nás doma prvý raz šteniatkovsky rozmrnčalo:-)) Všetko najlepšie Akarko, Šery, Šady a Čita!!! Prajeme veľa tibeťáckych radostí, veľa lásky od páničkov a posielame veľa pusiniek, samozrejme aj od maminy Dynky!! Máme Vás radi!!

"E" Tingri

12.5.-13.5.2012 - CACIB Bratislava

V Bratislavskej Inchebe je to už o výstavnej klasike, len sa mi zdalo, že oproti iným rokom tu bolo oveľa menej ľudí...možno ich odradili vysoké poplatky, ktoré ak pripočítam ešte parkovné 7 Eur sa šplhajú do celkom vysokých sfér, alebo delegovaní rozhodcovia.... V sobotu Nya ukončila svoju kariéru v triede dorastu krásnym predvedením a ziskom známky VN. Nasledovalo trošku chaosu, pretože sme museli sledovať dianie v dvoch kruhoch naraz a už nasledovali lhasáci. "Odborný" pohľad od pani rozhodkyne ma zasa raz prekvapil...a to som už v posudkoch čítala všeličo a vidíte opäť novinka. Ale vytknúť ani nie 2 ročnému psovi, že nemá srsť až po zem s tým, že vyzerá ako havaňák??? Nechcem uraziť havaňáky, túto rasu podrobne nepoznám...Myslím si, že by ju mala poznať a vedieť rozoznať práve pani rozhodkyňa! A rozoznať lhasáka od havaňáka bola pre ňu zrejme naozaj fuška!! Na margo veci, som veľmi rada, že naše odchovy žijú ako plnohodnotné psy, nielen výstavné mašiny!! Po tomto výroku sme už nemali chuť čakať na záverečky, obzreli sme ešte agiliťákov a nechali sa pozvať na obed tentoraz od Zdenky a Dávida. Moc ďakujeme za príjemne strávený čas!!

V nedeľu sa švihnutím zázračného prútika z Gatty stal opäť lhasák a ziskom V1, CAC nám urobila veľkú radosť. A to nebolo všetko. Baby si pre nás prepravili aj malé prekvapenie a že je Gatty šikovná potvrdila aj mladá handlerka Alžbeta Fľaková. Vybojovali si v juniorhandlingu krásne 3. miesto!! Veľmi im to spolu svedčalo a my posielame veľkú gratuláciu!!

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.


6.5.2012 - CAC Banská Bystrica

Tento rok výstava v BB dopadla naozaj výborne. Zatiaľ najväčši stretnutie "Tingriťákov", samozrejme výborná nálada a dokonca aj počasie! A správy z diania v kruhu: Tovino si síce po dlhšej výstavnej pauze v kruhu chcel dokázať, že nie je lhasák ale "kozička", čo bola škoda, pretože sa pani rozhodkyni veľmi páčil. Hodnotenie V2 bolo teda zaslúžené:-)) Gatty bodovala s V1, CAC a "naša" malá nádej Damynka, síce trošku tvrdohlavo, však je lhasáčka, ale krásne vybojovala svoje premiérové VN1. Výstavu ako vždy zatvárali v kruhu tibeťáci, samozrejme Lony a Nya so známkou VN1 a veľkou pochvalou od pani rozhodkyne. Všetkým majiteľom chlpáčov ďakujeme za výbornú prípravu na výstavu i prezentáciu!! Špeciálne poďakovanie za parádny obed po výstave letí k Ondrišíkovcom!!:-))) Mňam:-))

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.


15.4.2012 - MÁME ŠTENIATKA!

Včasné nedeľné ráno sme si užili naozaj adrenalínovo. Teda adrenalín to bol skôr pre nás, pretože Lasya všetko ukážkovo, až priamo učebnicovo zvládla a my sa môžeme pýšiť nádhernými šteniatkami v počte 5!!! Máme dve fenečky a troch psíkov!! Lasya a Nikke sa posnažili a šteniatka sú vymaľované doslovne ako veľkonočné kraslice:-)) Drobci, prajeme vám veľa chuti do papania, spinkania, mrnčania a nech z vás vyrastú tí praví tibeťáci!! Viacej informácii a fotografií vrhu "E" Tingri nájdete na samostatnej stránke: ŠTENIATKA.

"E" Tingri "E" Tingri

I keď všetko takto krásne odsýpalo a adrenalín ma držal "naštartovanú" ešte dosť dlho, na ostravskú CACovku som sa vybrala s Akarom a Nyou v sprievode priateľov Zdenky a Dávida s Gatty. Abo zostal so šteniatkami doma a tým pádom som sa po dlhej dobe ocitla aj v úlohe handlera. Moji chlpáči ma ale podržali, obidvaja sa krásne predviedli a nebudem klamať, zvládali to lepšie ako ja. Sú to proste moje zlatíčka!!! Veľká vďaka všetkým priateľom za podporu! Zdenke s Dávidom za odvoz a za spoločnosť na výstave! Ďakujem patrí aj Eliška, ktorú zvykneme telefonátom "potešiť" aj nadránom okolo 4.00 hod., či sa jej dobre spí:-)) Jaroušovi za záchrannú minerálku a Tomášovi s Veronikou za Radlera a držanie palčekov!!! Máte to všetci u nás!!:-))

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.


26.-27.3.2012 Všetko najlepšie Lhasičkám!

Čas tak neúprosne letí a nielen nám, ale aj našim čiernym Lhasa slečnám privial ďalší rôčik – Yassinke už siedmy a Rike piaty. Ďakujeme lhasa chlpáčkam za neskutočnú energiou, ktorou nás každý deň držia v strehu, výmyslom naozaj nie je koniec :-) Nech vás obidve energia neopúšťa, stvárajte svoje pestvá vo veľkom množstve aby sme stále vedeli, že vás máme a ešte veľa veľa zdravých rôčkov vám obidvom prajeme! Spoliehame sa na vás, ako sa len na psa spoľahnúť dá a máme vás radi!!:-))


25. 3. 2012 – CACIB Nitra, SK

Na CACIB-ovej výstave v Nitre sa Gatty (B´Agartha Tingri) rozbehla ziskom V1, CAC, CACIB za medzinárodným šampionátom krásy. Dievčatám gratulujeme a moc držíme palce do viacerých takýchto rozbehov:))

V triede dorastu si v kruhu opäť zabehala aj naša malá Nya a pán rozhodca slovami chvály naozaj nešetril, čo nás samozrejme veľmi potešilo. Chuť výstavy v priamom prenose si po prvýkrát vyskúšal aj ďalší „Tingri“ tibeťák, malý Lony (Cumalon Tingri). Krásne sa predviedol v pohybe, toto je fakt špecialitka všetkých Dynkiných šteniatok a nedáme na ňu v tomto dopustiť:)) V postoji s ním síce "šili" všetci čerti, predsa len behanie je oveľa väčšia zábava ako stáť v polohe sochyJ) Na tomto budú musieť s paničkou ešte popracovať a my veríme, že to zvládnu. Presne tak, ako Nya i Lony si vyslúžil známku – veľmi nádejný! Rodinke Ondrišíkových gratulujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.


14.3.2012 - Súťaž o sučku a psa roka 2011 v Klube tibetských plemien - SK

Rok sa s rokom stretol a opäť tu máme vyhodnotenie súťaže o TOP psa, či sučku roka 2011. Na pravidlách sa nezmenilo vôbec nič, súťaž je i naďalej vyhlásená osobitne pre sučky a psíkov v každom plemene. Nám naozaj stačia tituly oficiálne a tie sa dozviete tu:-))

Vynikajúco sa v roku 2011 darilo našim "lhasa" odchovom. Výborná starostlivosť ich majiteľov, okorenená troškou disciplíny a tréningu, samozrejme následne úspech vo výstavnom kruhu, priniesli svoje ovocie. Čierny čertík B´A-tho-wa Tingri alebo Tovino s majiteľkou Ľubicou ochutnali ovocie úspechu hneď z prvého miesta a ziskom titulu - TOP Lhasa apso pes 2011!!!

Nemenej úspešná je i ďalšia reprezentantka Tingri tímu B´Agartha Tingri alebo Gatty. S majiteľkou Zdenkou im to v kruhu behá úžasne a spolu si v súťaži vybehali titul - TOP Lhasa apso sučka 2011 - 2. miesto!!! Zo stále "našich" lhasičiek máme obrovskú radosť a srdečne blahoželáme!!!

Náš domáci tím je na poli výstavnom už skoro inventárom:-)) I keď v roku 2011 sme absolvovali výstav podstatne menej a takisto nie všetky získané diplomy stihli prísť načas, naše výsledky sú výborné. Akarko si určite a zároveň nielen svojim šarmom vo výstavných kruhoch vybojoval nádherné umiestnenie - TOP Tibetský teriér pes 2011 - 3. miesto!!! Veľmi sa tešíme, že sa nášmu "bielemu čertovi" darí, je radosť byť s ním na výstavnom koberci a určite ich ešte niekoľko oprášime:-))

Tovino však nebol sám, ktorý dosiahol na prvé miesto. I keď sú pre ňu výstavy "veľkým trestom" za jej krásu a charizmu, skoro nič nedokáže Lasyi zabrániť, aby dosiahla na tituly najvyššie, čiže prvé miesto a to - TOP Tibetský teriér sučka 2011!!! História sa zopakovala a o to viacej nás to teší. Skoro nič preto, lebo jedna "prekážka"sa naozaj našla. Schováva sa síce ešte v Lasyinom brušku a ak bude všetko v poriadku, čoskoro toto prekvapenie vyjde na svetlo sveta. Dúfame, že bezproblémovo a hlavne v zdraví!!! A my sa na to prekvapenie tešíme viac, ako na všetky získané tituly:-))


11.3.2012 - Špeciálna klubová výstava KTP Dunajská Lužná

Aj na tejto výstave mala naša chovná stanica svoje zastúpenie. Krásne upravená i predvedená Gatty dostala prvé VD vo svojej kariére, a tak ako žiadna ružička nie je bez tŕňa, tak i žiadna šampiónka nie je bez VD. Dievčatá spolu odviedli výbornú prácu a sú z výstavy na výstavu zohranejšie. Ak by fotka od Zuzky mohla hovoriť, povedala by určite - dokonalá synchronizácia!!

My sme zo zištných dôvodov zostali radšej doma, vidím však, že morálne dôvody sa v tejto dobe už vôbec "nenosia"... Škoda len, že sa mi pre svoj odchov nepodarilo u pani rozhodkyne v obrovskej korupčnej kauze vylobovať aspoň známku výborná....Snáď nabudúce, musím sa totiž ešte veľa učiť od "skúsenejších" a hlavne, otvoriť oči!! Ďakujem všetkým overeným zdrojom, ktorým sa práve podarilo mi tie oči pootvoriť!

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.


4.2.2012 - CACIB Brno

Tento raz všetko od príprav chlpáčov, cesty i samotnej výstavy v Brne prebiehalo ako po masle, či skôr po ľade?:-)) Len čo sme na začiatku s priateľmi veľmi zdárne zahnali zimu, rozobrali koľko chlpov na koberci u každého doma pribudlo, už bolo treba nastúpiť do výstavného kruhu:-)) Výsledky sú pre nás opäť veľkým dôvodom na radosť, veď sme si zaslúžene priviezli domov troch nových šampiónov!!!
Okrem našich chlpáčov, ktorých reakcie už veľmi dobre poznáme, sme sa veľmi tešili na malú lhasičku Barunku (Dayita Tingri). Boli sme zvedaví ako rastie a hlavne ako zvládne svoju šteniatkovskú premiéru vo výstavnom kruhu. A bola naozaj šikovná!!! Bez zaváhania si vykračovala kruhom a po obrovskej pochvale od pani rozhodkyne si vyslúžila hodnotenie - veľmi nádejná! Gratulujeme manželom Langrovým k úspešnej výstavnej premiére a ďakujeme za starostlivosť o Barunku! Zároveň držíme palce na výborné výstavné výsledky aj naďalej!
Veľkú radosť sme mali aj zo stretnutia s malou tibeťáčkou Cini (Cin-Tsha Tingri) a jej majiteľmi, ktorí nás tentoraz prišli povzbudzovať. Ďakujeme!! Cini veru chvíľu neposedela na mieste, veď tam bolo toooľko výborných podnetov, ktoré bolo treba preskúmať a toooooľko psíkov s ktorými sa bolo treba pohrať a všetkých ostatných aspoň opusinkovať:))) Ak všetko pôjde dobre, veľmi radi budeme povzbudzovať malú Cini v kruhu aj my:-))

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.

A malú fotogalériu z výstavy zase na FACEBOOKU .


29.1.2012 Zimná rozprávka

Konečne nám nastala tá pravá biela, mrazivá a rozprávková zima, tak si ju aj s chláčmi každý deň užívame:-))) Zopár zimných fotografií si môžete pozrieť v našej galérii na FACEBOOKU .


28.1.2012 - Výstavná sezóna začala

Otvorenie výstavnej sezóny 2012 prebehlo pre nás už klasicky na výstave v Trenčíne. Napriek tomu, že organizácia na plnej čiare zlyhala ( toto hádam už ani ďalší komentár nepotrebuje...) sme si výstavu užili a to doslovne. Ďakujem všetkým priateľom za príjemný ranný štart:-)) Cítili sme sa výborne a takéto naštartovanie sme fakt potrebovali. Niekedy jednoducho treba dobiť baterky:-))) Spestrením boli už iba perfektné výsledky všetkých chlpáčov. Okrem našej, nebojím sa povedať, už profesionálky Gatty (V1, CAC, Res. CACIB) mala v kruhu premiéru aj malá tibeťáčka Nya. Po ukážkovom štarte v kruhu s hodnotením VN pokračovala aj do kruhu záverečného. Chvostík veselo prevesený cez chrbátik a bezstarostné, šibalské vykračovanie jej priniesli úspech v podobe výberu medzi 6 najkrajších šteniatok celej výstavy!! Aby dôvodov na radosť bolo viacej, tešíme sa na stretnutie s ostatnými súrodencami na ďalších výstavách:-))

Kompletné výsledky našich chlpáčov nájdete v záložke VÝSTAVY.


19.1.2012 - Aj taký je život...

Život neprináša iba veselé správy a nešťastie je bohužiaľ jeho súčasťou...Začiatok tohto roka nám priniesol jednu z najsmutnejších správ....naše šteniatko z prvého lhasáckeho vrhu, malý Dappy (B´An-dan-po Tingri) už sladko spinká v psom nebíčku...Slová nedokážu vyjadriť, čo to znamená pre nás, ako chovateľov, ale i pre majiteľov malého chlpatého klbka...Snáď iba toľko: dávajte si prosím veľmi dobrý pozor na svoje chlpáče, nech Vás sprevádzajú a robia radosť vo Vašom živote čo najdlhšie... Spinkaj sladko Dappy, navždy budeš v našich srdiečkach...

Udalosti týchto dní ovplyvnili aj naše ďalšie rozhodnutie. Nebolo to ľahké, ale dúfame, že správne. Lhasák má byť predsa darcom šťastia a preto malú Damy (Damayanti Tingri) určite vo výstavnom kruhu uvidíte. Nie však v našom doprovode, ale s jej novými majiteľmi. Dúfame, že sa malej Damy svojím šarmom podarí potešiť ich smutné srdiečka a vyplniť prázdnotu po šibalovi Dappym. Veľa šťastia? Nie, ešte viacej šťastia do života prajeme malej Damy a páničkom Vlaďke a Peťovi:-)))


1.1.2012 - Šťastný Nový rok 2012!!

Prajeme Vám všetkým, aby bol Nový rok 2012 rokom splnených prianí!! Ak ten starý rok nebol ideálny, aby bol ten nový oveľa lepší! V prípade, že ideálny bol, nech je aj tak ten nový oveľa lepší!!!